Aktuality

Úprava záhlaví na webu

pondělí 24.srpen, 2015

Kandík psí zub - nové fotky a článek

pondělí 6.duben, 2015

Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Domů » Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Na minulý víkend jsem si naplánoval focení Kandíku. V sobotu ráno jsem vyrazil na cestu. Před sebou jsem měl 132 km. Cesta byla pohodová, silnice a dálnice volná, takže asi po necelých dvou hodinách jsem dorazil do Pikovic.

(» celý článek)

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Letošní podzim jsme se s kamarádem rozhodli opět vydat do obce Herálec ve Žďárských vrších. Fotografovat dravce a sovy. Tentokrát workshop vedl Ondra Prosický ve spolupráci s Honzou a Helenou Kuchyňkovými.

(» celý článek)

Daňci v Blatné, podzimní návštěva

čtvrtek 18.listopad, 2010

Jak možná už někteří víte, do Blatné jezdíme s naším fotoklubem, už třetím rokem. Vždy na jaře se koná vyhlášení fotosoutěže Blatenská růže. Nikdy nebylo ale dost času zajít do přilehlé obůrky a daňky fotografovat.

(» celý článek)

Pod velikány Evropy - Savojské Alpy, NP Gran Paradiso a údolí Aosty

úterý 26.říjen, 2010

Při letošní dovolené jsem navštívili hory dvou států - Francie a Itálie. Ve Francii jsme strávili dva dny a v Itálii zbylé čtyři dny.

(» celý článek)

28. ročník mapového okruhu Blatenská růže 2009-2010, vyhlášení výsledků

čtvrtek 24.červen, 2010

Již potřetí jsme se v sobotu 19. června vydali s fotoklubem na zámek do Blatné, kde proběhlo vyhlášení vysledků 28. ročníku Blatenské růže.

(» celý článek)

Tropičtí motýli - létající křehká krása

sobota 15.květen, 2010

Pí píp, pí píp, pí píp, budíček ráno ve středu v 04:45. Rychlá snídaně, ranní hygiena a hurá na vlak směrem Praha hlavní nádraží. Odtud metrem a pak autobusem č. 112 na konečnou k ZOO.

(» celý článek)

Ochranný maskovací návlek na objektiv - domácí výroba

pondělí 12.duben, 2010

Každý fotograf zvířat ví, že s velkým bílím objektivem se bude jen těžko ve volné přírodě přibližovat k fotografovanému zvířeti. Proto jsem se rozhodl pořídit si maskování na objektiv.

(» celý článek)

8. listopadu 2009 proběhlo druhé přátelské setkání fotografů ze serveru Fotoaparat.cz

úterý 17.listopad, 2009

V sobotu 8.11.2009 proběhlo již druhé setkání fotografů z fotografického serveru Fotoaparat.cz. Jako na minulém setkání i na tom letošním jsme probírali fotografování ze všech stran.

(» celý článek)

Švýcarsko - Wallis

pondělí 5.říjen, 2009

Letošní výprava za klidem, horskou turistikou a fotografováním směřovala do Švýcarských Alp. Přesněji do oblasti Wallis která se nachází ve spodní jižní části Švýcarska. Sousedí s Francií a Itálií. Je to jedna z nejsušších oblastí Švýcarska.

(» celý článek)

27. ročník mapového okruhu Blatenská růže 2008-2009, vyhlášení výsledků

čtvrtek 25.červen, 2009

Jako loňský rok i letos jsme vyrazili na vyhlášení výsledků 27. ročníku Blatenské růže. Opět se do soutěže přihlásilo 17 fotoklubů. Loni se náš fotoklub umístil na pěkném 7 místě, letos jsme poskočili na 4 místo.

(» celý článek)

Fotografování zvířat ve Žďárských vrších

pátek 27.březen, 2009

Již minulý rok jsem se chtěl zúčastnit workshopu focení dravců. Na fotoaparátu se mi ozvala p. Kuchyňková která se svým manželem workshop pořádá, ale já jsem bohužel z časových důvodů nemohl přijet. Letos mi zase přišla pozvánka a tak jsem neváhal a hned jsem odepsal, že jedu.

(» celý článek)

7. února 09 proběhlo přátelské setkání fotografů ze serveru Fotoaparat.cz

středa 25.únor, 2009

Jak už asi víte, dávám své fotky na server Fotoaparat.cz (nadále FA), na kterém jsem už dva roky zaregistrovaný. (Odkaz na mou galerii na FA najdete na stránkách pod Autorem). Postupem času jsem se dostal do skvělé party FAjnových lidí.

(» celý článek)

Ohlédnutí se za výstavou Fotofórum 2008.

sobota 10.leden, 2009

Jak už jsem psal v aktualitách výstava našeho fotoklubu JAF se konala od 8. prosince 2008 do 10.ledna 2009 v Českých Budějovicích v budově Krajského úřadu (u zimního stadionu).

(» celý článek)

Hnízdění Labutě velké

sobota 22.listopad, 2008

Na chalupě se čas od času chodím projít s fotoaparátem nedaleko na rybník. Jsou tam k vidění Volavky popelavé, Lysky černé, Kachny atd. Když jsem tam na jaře prolézal rákosí zjistil jsem, že tam hnízdí Labuť velká.

(» celý článek)

Dolomity - Cortina d´ Ampezzo

čtvrtek 10.červenec, 2008

Před léty mě kolega z práce vzal na výlet do hor. Bylo to úžasné a od té doby mě to táhne spíše na kopečky než k moři. Prostě mě ta atmosféra a krása hor uchvátila. Letos jsem se proto rozhodl vydat se za horskou turistikou a fotografováním do Dolomit v Itálii oblast Cortiny d´ Ampezoo.

(» celý článek)

26. ročník mapového okruhu Blatenská růže 2007-2008, vyhlášení výsledků

neděle 22.červen, 2008

21.června 2008 jsme spolu s pár členy našeho fotoklubu jeli na vyhlášení výsledků 26.ročníku Blatenské růže. Soutěže se zúčastnilo 17 fotoklubů. Náš fotoklub JAF se umístil po první účasti na pěkném 7 místě.

(» celý článek)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace