Aktuality

Úprava záhlaví na webu

pondělí 24.srpen, 2015

Kandík psí zub - nové fotky a článek

pondělí 6.duben, 2015

Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Domů » Články

Ochranný maskovací návlek na objektiv - domácí výroba

pondělí 12.duben, 2010

Každý fotograf zvířat ví, že s velkým bílím objektivem se bude jen těžko ve volné přírodě přibližovat k fotografovanému zvířeti. Proto jsem se rozhodl pořídit si ochranný maskovací návlek na objektiv.

Na internetu se originální maskování z neoprenu LensCoat prodává za cca 2300Kč. Tato částka se mi ale zdá naprosto přemrštěná a tak jsem hledal jiný způsob jak získat maskování levněji. Byl jsem se zeptat v obchodě kde, prodávají neoprenové obleky, zda nemají kus zeleného nebo maskáčového neoprenu. Bohužel měli jen černý o tloušťce 4 mm, tak jsem zvolil náhradní řešení. Zhotovit maskování z pevnější ne tak tlusté maskáčové látky, kterou se mi podařilo zakoupit v OD Prior. Pokud by se k výrobě použil neopren, jenž je sám o sobě pružný, stačí jen sešít o něco menší "rukáv" a nasadit na objektiv. K nepružné maskáčové látce jsem tedy musel dokoupit černou gumu o šířce 2 cm a výroba mohla začít.

Látka, guma

Na můj objektiv se maskování skládá ze dvou částí. Změřil jsem si délku a obvod obou částí, potom udělal střih s papíru. Podle střihu jsem si nastříhal látku. V jedné části jsem vystřihl dvě okénka na ovládání objektivu. Objektiv měl obvod 27.5 cm, látku jsem ale nastřihl o 1 cm užší, abych ji mohl spojit pružnou gumou. Zvolil jsem takovou vůli ve spoji, aby guma přitáhla látku k obvodu objektivu, ale zároveň umožnila plynulé sundání a nandání.

Vše bylo ušito na šicím stroji. Proentlováno pro zabránění nežádoucího třepení látky. Celá výroba trvala cca 3 hodiny. Pořizovací cena byla 120Kč

S maskováním jsem spokojen.

Rub

Líc

Líc

Vysunutá clona

Detail okének

Zasunutá clona

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně výroby neváhejte a kontaktujte mě. Dotazy rád zodpovím.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace