Aktuality

Úprava záhlaví na webu

pondělí 24.srpen, 2015

Kandík psí zub - nové fotky a článek

pondělí 6.duben, 2015

Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Domů » Články

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Letošní podzim jsme se s kamarádem rozhodli opět vydat do obce Herálec ve Žďárských vrších. Fotografovat dravce a sovy. Tentokrát workshop vedl Ondra Prosický ve spolupráci s Honzou a Helenou Kuchyňkovými.

Letošní "můj" druhý WS byl více zaměřený na sovy. Když jsem byl poprvé tak jsme fotili letovky sovy pálené v noci, jak dosedá na kůl. Nemám pořádný blesk takže se mi moc nedařilo. Proto jsem se letos na setkání se sovou pálenou a výrem velkým za denního světla moc těšil. Myslím, že se mi také fotky povedly. Mám z nich opravdu radost.
Začátek WS byl v pátek 12.11 a konec v neděli 14.11 2010. Nás fotografů bylo deset. Sešla se opět dobrá parta příjemných lidí. Jelikož byl už zimní čas a o půl páté se toho už moc vyfotit nedalo, dohodlo se, že nebudeme obědvat v Herálci, ale najíme se v terénu v průběhu fotografování, abychom využili světla, kterého na podzim už není mnoho. Po dřívější snídani se vyrazilo fotit až do tmy. Našli jsme pěkná místa pro focení. Volavka ve vysoké trávě, ježci v barevném bukovém listí atd. V sobotu po dobré večeři jsme si promazávaly fotky a Ondra Prosický pro nás měl připravenou krátkou přednášku o zpracování RAW. V neděli po snídani se opět jelo fotit. Po obědě jsme se rozjeli domů. Počasí nám přálo, světlo jsme měli dobré. Celá akce se povedla. Fotila se tato zvířata:
Kalous ušatý, Ježek východní, Prse divoké, Luňák hnědý, Výr velký, Sova pálená, Jestřáb lesní, Puštík obecný, Orel Mořský, Káně Harisovo a poslední Volavka popelavá.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace