Aktuality

Úprava záhlaví na webu

pondělí 24.srpen, 2015

Kandík psí zub - nové fotky a článek

pondělí 6.duben, 2015

Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Domů » Články

Daňci v Blatné, podzimní návštěva

čtvrtek 18.listopad, 2010

Jak možná už někteří víte, do Blatné jezdíme s naším fotoklubem už třetím rokem. Vždy na jaře se tam koná vyhlášení fotosoutěže Blatenská růže. Nikdy ale nebylo dost času zajít do přilehlé obůrky a daňky fotogarafovat.

Letos první víkend v listopadu jsem se do Blatné vydal jen za účelem fotit daňky. Okolo dvanácté hodiny jsem dorazil do Blatné, zaparkovat se dá naproti zámku, čehož jsem také využil. Obora je v uvozovkách rozdělena na dvě části. První část tvoří spíše otevřený park se sem tam volně stojícími vzrostlými duby a buky. Druhá část je tmavší les s převahou listnáčů. V první parkové části se daňci volně pasou, v druhé jsou vybudované krmelce a slaniska pro přikrmování především v zimních měsících.
Má podzimní návštěva byla ve znamení říje. Daňci byli dost nervózní. Dominantní samec si udržoval danělky pěkně ve stádečku a odháněl jiné mladé samce. Přitom pořád pobíhal a ozýval se chraplavým rocháním.


Dají se tu pořídit zajímavé fotografie, proto bych návštěvu obůrky doporučil všem začínajícím fotografům zvířat. Je to dobrá příležitost seznámit se z nástrahami při focení zvěře.


Přálo mi počasí, a tak jsem si domů z Blatné odvezl pěkné fotoúlovky.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace