Aktuality

Úprava záhlaví na webu

pondělí 24.srpen, 2015

Kandík psí zub - nové fotky a článek

pondělí 6.duben, 2015

Články

Kandík psí zub, cesta na Medník

neděle 5.duben, 2015

Fotografický workshop - Dravci a sovy, krátké ohlédnutí

úterý 28.prosinec, 2010

Domů » Autor

Jiří Valenta (nar. 1980)

Fotografování se věnuji od roku 2004. Vždy mě to táhlo do přírody. Pozorování zvířat, toulání krajinou, vnímání všech jejích krás, které se snažím od zmiňovaného roku 2004 zachytit na fotkách a podělit se o ně s Vámi.
Můj první fotoaparát byl Minolta Dimage Z1 se kterým jsem fotil asi dva roky. Poté jsem si koupil Panasonic FZ-50. V té době jsem se také přihlásil do Českobudějovického fotoklubu JAF. To byl v mém fotografování velký zlom a posun k lepšímu. Netrvalo dlouho, po roce jsem FZ-50ku prodal a koupil si svou první digitální zrcadlovku Canon 400D se kterou jsem fotografoval do konce roku 2011. Byl jsem s ní moc spokojen. Momentálně fotím s Canon EOS 50D.

Zabývám se především focením zvířat, krajinářskou, fotografií, makrem a portrétem.

Od roku 2007 jsem členem Českobudějovického Fotoklubu, který je členem Jihočeské Asociace Fotografů. Členství ve fotoklubu přispívá velkou měrou ke zdokonalování mých fotek. Od té doby se snažím fotografovat vážněji a hlavně při focení přemýšlet. Jen tak je možno focení posouvat dále a zdokonalovat tak své fotky.

Díky našemu fotoklubu se mohu letos poprvé účastnit celostátní fotografické soutěže mapový okruh Blatenská růže.

Párkrát jsem už také vystavoval v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích.

Své fotografie prezentuji také na:
www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=0&gal=vis&galvis=5133075

Jsem rád, když se mé fotky líbí a dostanou se k co nejvíce lidem.

Doufám, že i Vás některé mé fotografie zaujmou. Budu rád, když mi necháte vzkaz v knize návštěv.


"Fotografie je zázrak, protože nám dovoluje zkrotit a zastavit čas a ukázat neuchopitelné: pohyb, lásku, smutek, bolest i krásu. Probudí k životu naše vzpomínky na to, co máme rádi. Kéž jsou vaše fotografie nacpané emocemi jako vaše hlavy po prvním rande..." 
(Sára Saudková)Podzimní fotografování v Českém Švýcarsku, říjen 2013Fotografování orchydejí, květen 2011Při fotografování Italských Dolomit, červenec 2010Fotografování na rybníku, květen 2010
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace